Nowy zawód dla niewidomych i słabowidzących

Chociaż profesja tarocisty w Polsce nie jest wpisana na ustawową listę zawodów, to jednak funkcjonuje ona bardzo dobrze w przestrzeni zawodowej. Coraz więcej osób pasjonujących się Tarotem swoje hobby zamienia na pracę. Reguły swobody gospodarczej w naszym kraju umożliwiają przedsiębiorcom wykonywanie zawodu z zamiłowania, a niekoniecznie z wykształcenia.

Wróżbita w Polskiej Klasyfikacji Zawodów i Specjalności 

Na pozycji 516102 Polskiej Klasyfikacji Zawodów i Specjalności, ustanowionej na podstawie art. 36 ust. 8 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, znajduje się zawód wróżbity. Jest to profesja nieco szersza, niż tarocista, który również jest wróżbitą. Z praktycznego punktu widzenia tarocista to wróżbita posługujący się narzędziem, jakim jest Tarot. Jednakże, metod wróżebnych jest wiele, tak jak wiele jest specjalności w zakresie wróżenia, np. kabalista (posługujący się Kabałą), runista (posługujący się Runami), numerolog (posługujący się Numerologią). Metod wróżebnych jest wiele i nie należy ograniczać się wyłącznie do jednej, ale można też specjalizować się i być mistrzem w wybranej. Aby lepiej zobrazować różnicę między wróżbitą a tarocistą posłużę się metodą porównawczą. Wróżbita jest terminem szerszym, tak jak lekarz, a tarocista to specjalność, tak jak stomatolog. Tym samym, można wykonywać specjalność tarocisty w ramach zawodu wróżbity. Zgodnie z cytowanym artykułem art. 36 ust. 8 ustawy wróżbita należy do branży o wdzięcznej nazwie pozostali pracownicy usług osobistych, co oznacza że to nie byle jaki zawód.

Czy tarocistą może być osoba niewidoma?

Pojęcie tarocista pochodzi od terminologii narzędzia, którym się zawodowo posługuje, czyli od słowa Tarot. Oznacza to, że jeśli osoba z ograniczonym widzeniem opanuje sztukę wróżebną z kart Tarota, to jak najbardziej może ten zawód wykonywać. Do niedawna było to niemożliwe, gdyż na rynku wśród różnorodnych talii kart Tarota trudno było znaleźć taką, która dostosowana byłaby do osób niewidomych. Zdecydowałam się jako pierwsza tarocistka na świecie wydać taką talię, która swoją specyfikacją będzie dostosowana do ograniczonych możliwości poznawczych i wizualnych osób niewidomych i słabowidzących.

Kup talię, rozwiń nowe zainteresowania i pracuj

Na tej stronie internetowej masz możliwość zakupu jedynej na świecie talii kart Tarota dla osób niewidomych i słabowidzących. Drugiej takiej nigdzie nie znajdziesz, więc jeśli chcesz poznać Tarota, zasiać pasję i nabyć nowe umiejętności, to zrób to teraz. Następnie poznaj każdą kartę, zaprzyjaźnij się z nimi, dużo ćwicz. Jeśli poczujesz, że taką pracę chcesz wykonywać, to konsekwentnie idź w tym kierunku. Na początek potrzebujesz narzędzia, które otrzymujesz ode mnie. Później już wiele zależy od ciebie. Ja Ci daję szansę na rozwój i zaistnienie na rynku pracy w nowej roli. Możesz pracować na własny rachunek jako przedsiębiorca, współpracować z innymi podmiotami gospodarczymi lub zatrudnić się u kogoś. Ofert pracy możesz poszukiwać na różnych serwisach internetowych. Ja osobiście polecam Ci Jobsora.com.

Tarocista zawodem dobrze opłacalnym

Wbrew pozorom zawód tarocisty jest bardzo opłacalny. Choć wydawać by się mogło, że jest to rzadka profesja, do której większość ludzi podchodzi sceptycznie, to jednak zapotrzebowanie na usługi tej grupy zawodowej w Polsce jest ogromne. Uwierz mi, ludzie coraz bardziej są świadomi walorów Tarota i korzyści, jakie mogą osiągnąć dzięki poradnictwie tarocisty. W moim odczuciu osób korzystających z usług tarocisty przybywa, gdyż rośnie skala problemów, z którymi ludzie sobie nie radzą. Wówczas szukają wsparcia nie tylko u psychologa, czy coacha, ale też u tarocisty. Można na tym zawodzie zarobić. Musisz jednak wiedzieć, że to profesja społeczna, a twoje intencje muszą być skierowane na pomoc drugiemu człowiekowi, a nie na zbijaniu fortuny na cudzej krzywdzie.

Wróżka Cesaria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content